7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / Gebze Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

Gebze Lazer Kesim

Lazer kesim günümüz sanayisinde olmazsa olmaz bir unsurdur. Bunun en temel sebebi teknolojinin de gelişmesi ile hayat akışının hızlanmasıdır. Artık üretim faktörleri bir bir kendini geliştirmekteyken siyah sac gibi kesimi zor malzemeleri kesmek ve bir parça haline getirmek için CNC lazer kesim makineleri ortaya çıkmıştır. Bu kesim makineleri sayesinden hatasız ve hızlı kesimler yapılmaktadır.
Kesim işlemini CNC lazer kesim makinesi ile yapmanın faydaları şunlardır;
 

 • Hata oranı çok düşüktür.

 • Hızlı bir şekilde kesim işlemi yapılabilir.

 • Pürüzsüz kesimler yapılabilir.

 • Kesim işlemi bir çizim ile yapıldığı için kesimden önce kontrol edilebilir.

 • Malzemeden verilen fire azalır.


Bu sebeplere bakıldığında kesim işleminin CNC makinesi ile yapılmasının en büyük faydası üretim giderlerinin düşürülmesidir. Bu üreticiler için oldukça faydalı bir sonuç iken üretim maliyetlerinin düşüşünün satış fiyatını da etkileyeceği için müşteriler için de çok faydalı bir sonuç olarak bilinmektedir.

Lazer kesim işleminin fiyatlandırması için kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Önce kesim türüne ve özelliklerine, kullanılan makineye ve makinenin kullanılma süresine bakılmalıdır. Örneğin İMES lazer kesim için fiyatlandırma, diğer türlere göre farklıdır. Bu sebeple en iyi seçim firmaların gerekli personelleriyle görüşmektir.

Lazer Kesimle Neler Kesilebilir?

Lazer kesim ile aslında pek çok parça kesilebilir. Fakat günümüzde lazer kesimin en çok kullanıldığı alan endüstriyel alanlardır. Bu sebeple genellikle metal türü malzemelerin kesiminde lazer kesim işlemi görülmektedir. Bu konuda en çok bilinen firmalardan birisi olan İMES lazer kesimin kesim yaptığı malzemeler şunlardır;
 

 • DKP sac lazer kesimi

 • Alüminyum lazer kesimi

 • Paslanmaz çelik lazer kesimi

 • Bakır lazer kesimi

 • Pirinç lazer kesimi

 • Ferforje lazer kesimi
   

Bu malzemelerin kesiminde kullanılan lazer kesim yöntemi üretici ve müşteri açısından karşılıklı olarak fayda sağlayan bir yöntemdir. Bunun sebebi hızlı ve güvenilir sonuçlar alınmasıdır. Hızlı bir kesim yönteminin olması hem üretici firmanın daha fazla iş almasına hem de müşterinin işini daha erken bitirmesine yardımcı olmaktadır.

CNC Tezgâhı Nedir?

CNC lazer kesim tezgâhı computer numeric control olarak açılmaktadır. Bu açılım bilgisayarlı numerik kontrol anlamına gelir. CNC lazer kesim tezgâhı bilgisayarlı teknik resim programlarıyla entegreli çalışan bir lazer kesim makinesidir. Bu makine bir

CAD programından aldığı çizim verileri ile lazer kesim yapacağı bölgeyi seçerek işlemin yapılmasına olanak sağlayan makinedir.

Bu yöntem kesim yapılacak malzeme açısından da çok mantıklı bir yöntemdir. Bilgisayar ortamında çizilen resmi en uygun şekilde keserek malzemeden minimum fire verilmesi sağlanır. Bundan dolayı da üretim maliyetleri minimuma indirgenmiş olur.

Eka Lazer CNC lazer kesim tezgahlarının eski yöntemlere göre en büyük artısı hatasız kesimler yapmasıdır. Daha önceden çizimlerin bilgisayar ortamında kontrol edilmesi ile bir insani hata yapılmamışsa çizimler olduğu gibi kesime gitmektedir. Kesimler makineden çizimde olduğunun aynısı şeklinde çıkmaktadır.

CNC Kesim Fiyatlandırması Nedir?

CNC lazer kesim fiyatlandırması genellikle dakika başı olarak hesaplanmaktadır. Bu hesaba göre dakika başına istenen ücret firmadan firmaya değişmektedir. Firmadan firmaya değişmesinin en temel sebebi de günümüzde farklı modellerde CNC lazer kesim tezgâhı bulunmaktadır. Bu tezgâhların hızına ve elektrik tüketimine göre fiyatlandırmalar da değişmektedir.

Müşteriler için en doğru tercih firmanın gerekli birimleri ile iletişime geçerek fiyatlandırma bilgisi hakkında danışma hizmeti almalarıdır. CNC Lazer kesim tezgâhları alanında ün yapmış İstanbul ilçelerinden olan Maltepe’de bu konuyla ilgili pek çok firma bulunmaktadır. Müşterilerin bir Maltepe lazer kesim merkezinden danışmanlık hizmeti alarak fiyat almaları mümkündür.

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır